מצלמת גו פרו

מצלמות גו פרו כבשו את העולם בסערה בשנים האחרונות. במקור הן נועדו לספורטאי אקסטרים על מנת שיהיה אפשר לצלם באמצעותן תוך כדי תנועה ומבלי לעשות שימוש בידיים. אבל כיום לכל אדם שני ישנה מצלמה מסוג זה ויש לה שימושים רבים. מצלמות מסוג זה הן קטנות, שוקלות מעט וכמו כן הן חסינות מפני מים ועומדות טוב יותר בפני זעזועים. כמו כן, ישנם דגמים שונים של המצלמה כך שכל אחד יכול לרכוש אחת לעצמו בהתאם למטרתו ותקציבו.

התופעה ועידן האינטרנט

אין ספק שלאתרים כמו Youtube  ו Facebook, ישנה השפעה משמעותית בהצלחת מצלמות הגו פרו. מדוע? כי אנשים לא רק אוהבים לצלם איתם דברים אלא גם ואפילו בעיקר להפיץ אותם ברשת. כך הפכו סרטונים רבים לוויראליים, כלומר סרטונים עם מיליוני צפיות, וזה הגדיל את הביקוש למצלמות.

שימושים בולטים במצלמת גו פרו

ספורט  – נהגי מרוצים, גולשי סקי, צוללנים רוכבי אופניים ועוד ספורטאים רבים עושים בה שימוש על מנת שלא רק לתעד את התחרויות והאימונים שלהם אלא גם כדי לנתח את הביצועים. לא רק מקצוענים עושים בה שימוש אלא גם אנשים רבים העוסקים בספורט באופן חובבני.

תיעוד – רבים רוכשים על המצלמה על מנת לתאר רגעים חשובים בחייהם בצורה טובה יותר. למשל דיג'ייז שמופיעים קבוע מסביב לעולם, אנשים שצוללים במקומות אקזוטיים ומעוניינים שהמראות לא יישארו רק בזיכרון אלא יתועדו וגם תיירים שעושים פעילויות כמו אומגה למשל.

תיעוד על מנת להשיג הוכחות – אנשים רבים מתקינים מצלמת גו פרו על קסדת האופניים או על לוח המחוונים של הרכב על מנת לתעד רגעים שישמשו אותם מאוחר יותר כהוכחות. למשל מי שנוהג לשים מצלמה ברכב בכל נהיגה, תהיה לו דרך להוכיח מי אשם בתאונת דרכים.

דגמים

גו פרו הירו 4 הוא הדגם המתקדם ביותר של מצלמת האקסטרים הפופולרית והוא כולל גם מסך מגע. ישנם גם דגמים מוקדמים יותר כמו גו פרו 3. ככל שהדגם יותר מתקדם ויקר יותר, כך הוא יותר איכותי. אם אתם זקוקים למצלמה ברזולוציה גבוהה לתיעוד מפורט בתנאי אקסטרים, מומלץ לרכוש את הדגם המתקדם ביותר. אם אתם צריכים את המצלמה לשימוש פשוט ולא יומיומי, כלומר בשביל הכיף, אפשר להסתפק גם בדגם פשוט.