כיצד לבחור מצלמה דיגיטלית?

גם היום בעידן של מכשירי סלולאר מתקדמים עם מצלמות איכותיות אשר עומדות כמעט בקנה אחד עם מצלמות רגילות,מרבית האנשים מעדיפים להשתמש במצלמות דיגיטליות ולא רק במצלמות בסלולאר. זה נכון בעיקר כשמדובר על צילום בטיולים, צילום מסיבות ואירועים פרטיים, צילום משפחתיים ועוד.

מאחר ומצלמות דיגיטליות כנראה לא ייעלמו מחיינו בזמן הקרוב, למרות ההתפתחות של מצלמות הסלולר, חשבנו שיהיה נכון להציג בפניכם מספר דגשים עיקריים לרכישת מצלמות דיגיטליות בצורה חכמה. כאן חשוב להבהיר, מאחר ויש שורה של סוגי מצלמות דיגיטליות במבצע, הרי די ברור שלא כל דגש מתאים לסוג המצלמה שעומדת בפניכם, וסביר להניח שיש דגשים אחרים שאתם מסתכלים עליהם ותופסים אותם כחשובים ביותר. זה הסיבה שאנחנו אומרים, אלו הדגשים המרכזיים, העיקריים, מה שנקרא הממוצע, עליהם בדרך כלל אנשים מתייחסים כשאתם עומדים מול הדלפק ומבקשים לבחור מצלמה דיגיטלית.

הדגשים לרכישת מצלמה דיגיטלית

רזולוציה – גם מי שלא מבין בתחום הצילום יודע שהדבר הראשון שצריך לבחון ברכישת מצלמות ובפרט מצלמות דיגיטליות זו הרזולוציה שלה. כיום אפשר למצוא מצלמות עם רזולוציה של 5 עד 12 פיקסל, מצלמות יקרות אף מציגות רזולוציה גבוהה יותר.

מייצב תמונה – יש לכם שתי אפשרויות, לצלם ולקוות שלא הזזתם את היד בזמן הצילום או להשתמש במייצב תמונה שעוזר לשמור עליה ישרה וחלקה. מצלמות דיגיטליות מנטרלת טשטושים ותנועות ומאפשרת לנו ליהנות מתמונות חלקות ונעימות.

משקל – זה נשמע מוזר, אך אחד הדגשים שאנשים מתייחסים אליהם כשהם רוכשים מצלמה דיגיטלית הוא משקל המצלמה. ככל שהיא קלה יותר כך קל יותר להשתמש בה. אתם תגלו את חשיבות המשקל כשתרוצו מאתר לאתר ותרצו לצלם. חשוב לציין, המשקל של המצלמה לא משפיעה על איכות הצילום ועל הפונקציות שלה.

מסך מובנה – השינוי החשוב שהביאו עמן מצלמות דיגיטליות הוא המסך המובנה דרכו ניתן להסתכל על התמונה בטרם אנחנו מצלמים ושומרים אותה. חשוב שהמסך יהיה פשוט לשימוש, נוח לצפייה ויאפשר לנו לעשות אופציות שונות בהן נוכל להשתמש בעת הצילום ואחריו.

עינית – אתם יכולים לבחור בין עינית אופטית לאלקטרונית, בין עינית מתקפלת לעינית קבועה. הכל בהתאם לצרכים שלכם. עדיף לבחור עינית מתקפלת שתהיה אלקטרונית שנחשבת עינית טובה יותר לצילום.

זיכרון – כידוע מצלמה דיגיטלית מתבססת על זיכרון בו מצטברות כל התמונות. חשוב מאוד שהמצלמה תוכל להכיל כמות גדולה של תמונות וכן ניתן יהיה להוסיף לה כרטיס זיכרון חיצוני. כך אנחנו נהנה מאפשרויות בלתי מוגבלות לאחסון תמונות.

לסיום, כשאתם רוכשים מצלמה דיגיטלית, תשימו לב גם לדגשים אלו וגם לדגם המצלמה והחברה אשר אחראית על מתן שירותים עבורה. כך תוכלו לבחור מצלמה איכותית שתחזיק מעמד זמן ותשרת אתכם נאמנה בכל מקום ובכל סיטואציה שאתם נמצאים בה.