מפוחים תעשייתיים

אחד מפתרונות האוורור בבתי עסק שונים הם המפוחים התעשייתיים. מפוחים אלו נועדו בעיקרם להזרים אוויר נקי לשימושים שונים בבתי עסק ומקומות המיועדים וזקוקים לכך. חשוב מאד להתאים את סוג המפוחים התעשייתיים למקום וגודל שלו על מנת שאותם מפוחים יספקו ויעשו את העבודה באופן מיטבי ביותר. 

למי מתאימים מפוחים תעשייתיים?

ישנם מקומות בהם רצוי מאד שיהיו המפוחים הללו על מנת לספק אוויר נקי . למשל: למפעלים, למנהרות, לאתרי בנייה, מקומות סגורים, חניונים ועוד.

חשוב להקפיד ולבחור מפוחים בהתאמה, ולכן יש להתייעץ עם מומחים ומנוסים בתחום על מנת שיתאימו את סוג המפוח ויאפשרו זרימת אוויר מתאימה לבית העסק או למקום הנדרש לכך.

מלבד העובדה שמפוחים תעשייתיים מזרימים אוויר נקי (לקריאה נוספת אודות חוק אוויר נקי), הם גם עוזרים לפיזור גזים רעילים המופקים מתעשיות שונות, ולכן התקנת מפוחים אלו במקומות בהם נפלטים גזים רעילים היא יותר מחשובה והכרחית מאד.

ישנם מפוחים שהם קלים וניידים וזה היתרון שלהם , כך ניתן להעביר אותם ממקום אחד למקום שני וליהנות מאוויר נקי ללא סכנה.

עוד יתרון בשימוש מפוחים אלו זה שהם מסלקים ריחות לא נעימים ומסננים את האוויר , כך ניתן לראות במסעדות שונות במטבחים או באזור בו מכינים את האוכל , מסנני אוויר ומפוחים כאלו.

מהם הדגמים המובילים?

קיימים מספר דגמים של מפוחים תעשייתיים שהשימוש בהם הוא באופן שכיח והם:

מפוחים צנטריפוגליים – מפוחים מסוג זה מיועדים למקומות בהם יש צורך לבנות לחץ גבוהה, מפוח שכזה הוא בעל עוצמה רבה ועבודתו נחשבת לאחד הטובות, והיעילות. יתר על כן פעילותו של מפוח זה חוסכת בהוצאות תפעול מיותרות.

מפוח רדיאלי – מיועד למקומות בתנאים קשים יותר , למפוח מסוג זה יש מאיץ שעוזר בהגברת תפקודו. התחזוקה של מפוח זה היא פשוטה ויכולת העבודה היא בעוצמה גדולה וריכוזיות גבוהה. התקנת המפוחים הללו מתבצעים על הקיר, תקרה, או על הגג. חשוב מאד לבחור במתקין מקצועי ובעל סמכות והכשרה בהתאמה על מנת שיבצע את ההתקנה כנדרש.

לפני שמחליטים לרכוש מפוחים תעשייתיים חשוב לוודא לאיזו מטרה מיועד מפוח כזה או אחר.

לקריאה נוספת: http://www.vent.co.il/