מפוח צנטריפוגלי

במקומות רבים, החל ממוסדות ציבור, מפעלים, קניונים ומרכזי קניות אנחנו יכולים למצוא מערכות אוורור שיש בהם מפוח צנטריפוגלי. מפוח כידוע הוא מכשיר שמטרתו לנשוף אוויר, מטרתו להניע אותו בתוך מערכות שונות. בדרך כלל נמצא אותו לא רק בתוך מערכות אוורור אלא גם בתוך מערכות שמטרתן לפנות אדים ועשן.

המפוח למעשה מושך את האוויר החוצה ובכך הוא למעשה מושך גם את האדים ואת העשן כלפי חוץ זה מאפשר לחלל בו הוא מותקן להתנקות מהר יותר ולכן לנקות את האוויר על מנת שיהיה ניתן לשהות בו בבטחה.

למפוח יש מערכת יניקה שפועלת בלחצים שונים, נמוכים וגבוהים, הם מסוגלים להעביר אוויר רגיל, אוויר שיש בו שמן, אוויר עם חלקיקים של חומרים שונים ועוד. במידה ומדובר על חלקיקים ארוכים וקשים אזי שהמפוחים צריכים לכלול מערכות מיוחדות פנימיות שיאפשרו להן להעביר אותם בקלות יותר.

בכל מקום בו מותקן מפוח צנטריפוגלי, הרי שהוא נקבע על פי מפרט מסוים. המפרט נקבע על פי סוג החדר, אופי השימוש בו והצרכים שנעשים בו. ככל שההתאמה של המפוח טובה יותר לאופי החדר כך הסיכוי שהמפוח יוכל לבצע את עבודתו בצורה טובה ביותר עולה, כך מי שנמצא בתוך החדר לא יסבול מאוויר לא נקי שעלול לסכן אותו מבחינה בריאותית. חשוב לציין שאת התקנת המפוח יש לבצע אך ורק בהתאם עם מומחים בנושא.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *